מי אני?

אני אביגיל פתייה מאפרת ומעצבת מטפחות.
לא חשבתי בחיים שאעסוק בתחום הטיפוח, יום אחד מצאתי את עצמי עושה את זה..
הכל התחיל מקושי.
הרי אומרים שמהמקומות הכי קשים, והכי כואבים, דווקא משם יכולה להגיע הצמיחה. כשהייתי ילדה בת 15, עם בטחון עצמי ששואף ל 0 וקשיים מטורפים שעברתי, משפחתיים וכלכליים – בעיקר נלחמתי לשרוד ולהישאר יציבה. לא הייתי שומרת תורה ומצוות, למדתי בתיכון, אבל לא באמת הצלחתי ללמוד עם כל מה שעברתי… בעיקר רציתי שמישהו בעולם הזה יעריך אותי, וידע שיש לי מה לתת כאן.

לא ממש היה לי כסף, הייתי גרה בפנימיה, ממנתי את עצמי, ותוך כדי איזה שהוא ארגון של נוער מימן לי קורס איפור מקצועי שהתפרש על חצי שנה + וזה בעצם היה סוג של התרפיה שלי – הבריחה שלי לכמה שעות מהמציאות.
ברגעים הכי כואבים, בלבד שלי, כשהרגשתי שהכל סוגר עליי ואין מי שיבין אותי באמת.. כשהייתי מרגישה כל כך פגועה, וחסרת חשיבות בעולם,
הייתי נזכרת בחלום שלי, החלום שחשבתי שלעולם לא יתגשם..
לא באמת האמנתי בעצמי, לא חשבתי שאני מסוגלת להזיז משהו – אפילו הדבר הכי קטן בעולם הזה!
אבל היה בי רצון עז לגדול, לצאת מהמצב שלי, להתרפות, ולעסוק בהעצמה נשית, הייתי אומרת לעצמי ״אני לא אתן לאף אישה להרגיש את מה שאני מרגישה, חוסר ביטחון מוחלט, שנאה והאשמה עצמית, לא אתן לאף אחת להיות במקום שלי״. רציתי כל כך לגרום לכל אישה להרגיש טוב עם עצמה.
לגרום לכל אחת בעולם לאהוב את איך שהיא נראית, לתת לה חשק לטפח את עצמה, להשקיע, להרגיש אישה, יפה ומכובדת.
ופה מתחיל בעצם הכל, גם אם היה נראה לי שאני הולכת ונופלת.
עצם הירדה אחורה גרמה לי לתנופה מטורפת!

עברו כמה שנים התחתנתי, חזרתי בתשובה, עבדתי בסופר כקופאית, ילדתי ילד, ובכל הזמן שהייתי איתו בחופשת לידה, הרגשתי שאני חייבת לעשות משהו עם עצמי, להתחיל אפילו צעד קטן…

אז לפני בערך שנה וחצי, עשיתי את הלייב הראשון שלי בפייסבוק, מלאה – בחוסר ביטחון. לא ממש יודעת עד היום איך היה לי את האומץ אז…

עם כמה מוצרי איפור בסיסיים הראתי איך להתאפר.. משם בעצם התחיל המסע שלי לעבר החלום..
לאט, לאט, התחלתי למכור מוצרים שאהבתי, לאפר, להתמקצע, להשתפשף, הרגשתי שבכל לייב או סרטון או כל פעילות אחרת שאני בעצם נותנת מעצמי, אני מרגישה מסופקת! 

אפילו אם אישה אחת חייכה בזכותי, או למדה משהו, או גרמתי לה לקום ולעשות משהו בשביל עצמה, הכל הכל שווה לי! הסיפוק מטורף!! הרגשתי שאני בעצם מרימה את עצמי למעלה, הכל כמובן בזכות הקב״ה שאיתי והיה איתי בכל רגע! אבל הכמות אהבה שאני מקבלת, היא כל כך לא מובנת מאליו!! זה פשוט גרם לי רק להמשיך ולהשקיע…

עם הזמן התחלתי לחוות קשיים עצומים בלבישת כיסוי ראש – עד מצב שכמה פעמים רציתי פשוט להוריד לגמרי את המטפחת וכמעט כמעט ועשיתי את זה… כל פעם נלחמתי ונלחמתי, עד שקיבלתי החלטה להוריד את הכיסוי לגמרי!!

אבל אמרתי לעצמי, אני מנסה פעם אחת אחרונה, להשקיעה בזה, ללמוד איך לקשור לקנות מטפחות יפות ובובו של יחליק לי או יכאב לי הראש, ואגרום לעצמי להיראות טוב עם זה, ואם לא הולך לי אני מסיימת סיפור עם זה! הייתי מעלה תמונות שלי עם מטפחת וראיתי שנשים שואלות איך קשרתי? מאיפה המטפחת וכו’.. הרגשתי שאולי אני יכולה גם בזה לתת לנשים כוח, או כלים להתמודד עם הקושי של לבישת כיסוי ראש בצורה יותר קלה וכיפית, אולי אפיל אגרום למישהי לאהוב את זה. אז החלטתי להתחיל לעסוק בזה, להתחיל ללמד נשים לקשור את הקשירות שאני יודעת, וכך בעצם התאהבתי במה שאני עושה!!!!! לאט, לאט, התחלתי למכור מטפחות שאני אוהבת, הלכתי ללמוד תפירה בהמשך, לעצב קולקציה משלי, ולהפוך את כל הדבר הזה לכיף! היום אני מתייחסת לכיסוי ראש ככתר אמיתי שלא יוצאים בלעדיו מהבית! הרי איך ידעו שאני מלכה? שאני בת של מלך?!

אין ספק שעוד דרך ארוכה לפני, אני מגשימה – ועדיין חולמת – ללמוד העצמה נשית בפן הרגשי, ולהפיץ אהבת חינם, לתת לנשים כלים אמיתיים שיגרמו להן להעריך, ולאהוב את עצמן, שירגישו שהן אף פעם לא לבד, ושיש מי שמבין..
אני מודה מכל הלב קודם כל להקב״ה על הכל!!! בעיקר על הקשיים שמחשלים אותי בונים ומצמיחים אותי, בכל פעם מחדש ולאותן נשים מדהימות שצופות בי, נותנות לי כוח, מפרגנות, שולחות אהבה, שאלו דברים שלא מובנים לי מאליהם!!!

שלכן אביגיל ❤ 

רוצה להצטרף לרשימת התפוצה שלי? מלאי פרטייך כאן